RCS08052K70JNEA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RCS08052K70JNEA
Beschreibung:
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/2W 0805
Auf Lager : 7238
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.7 kOhms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.5W, 1/2W