RCS1005J3R9CS
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
RCS1005J3R9CS
Beschreibung:
RES 3.9 OHM 5% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 3.9 Ohms
Series RCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W