RCS1608F1184CS
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
RCS1608F1184CS
Beschreibung:
RES 1.18M OHM 1% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1.18 MOhms
Series RCS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W