RCWE1020R976FKEA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RCWE1020R976FKEA
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
1020
Beschreibung:
RES 0.976 OHM 2W 2010 WIDE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings AEC-Q200
Resistance 976 mOhms
Series RCWE
Power (Watts) 2W