RD-125-1248
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
RD-125-1248
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 48V 138W
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output
Voltage - Input 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 373 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 48V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 2.3 A
Current - Output 1 2.3 A
Series RD-125 (125W)
Power (Watts) 138W