RD07A16RVBT
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
RD07A16RVBT
Beschreibung:
SWITCH ROTARY DIP 16POS 0.1A 50V
Auf Lager : 145
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 16
Actuator Level Flush, Recessed
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 50VDC
Actuator Type Rotary for Tool
Current Rating (Amps) 100mA
Contact Finish Gold
Circuit Hexadecimal
Height Above Board 0.291" (7.40mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life -
Product Status Active
Series RD07
Body Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Length 0.291" (7.40mm)
Electrical Life 25,000 Steps
Mfr CIT Relay and Switch
Pitch 0.100" (2.54mm), Full