RD10AA4RGT
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
RD10AA4RGT
Beschreibung:
SWITCH ROTARY DIP 4POS 0.15A 50V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 4
Actuator Level Flush, Recessed
Termination Style Gull Wing
Voltage Rating 50VDC
Actuator Type Rotary for Tool
Current Rating (Amps) 150mA
Contact Finish Gold
Circuit BCD
Height Above Board 0.268" (6.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Mechanical Life -
Product Status Active
Series RD10
Body Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Length 0.394" (10.00mm)
Electrical Life 15,000 Steps
Mfr CIT Relay and Switch
Pitch 0.100" (2.54mm), Full