RD25S100ES
Positronic
Produkt-Nr.:
RD25S100ES
Hersteller:
Positronic
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP
Benutzer handbuch
Dielectric Material Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Shell Material, Finish Stainless Steel, Passivated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 20-24 AWG
Backset Spacing -
Mfr Positronic
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C