RD25S10JT2X
Positronic
Produkt-Nr.:
RD25S10JT2X
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP
Benutzer handbuch
Dielectric Material Diallyl Phthalate (DAP), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C