RD2CB-24VDC-L
R-K Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RD2CB-24VDC-L
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Auf Lager : 100
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 10
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 240VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 41.7 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 576 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series -
Operate Time 20 ms
Mfr R-K Electronics, Inc.
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC