RDE5C2A680J0M1C03A
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
RDE5C2A680J0M1C03A
Beschreibung:
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Mfr Murata Electronics
Capacitance 68 pF