RDEC71H475K2K1C03B
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
RDEC71H475K2K1C03B
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 4.7UF 50V X7S RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RDE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF