RDEC72A475MWK1H03B
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
RDEC72A475MWK1H03B
Beschreibung:
CAP CER 4.7UF 100V X7S RADIAL
Auf Lager : 459
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF