RDER71H331K0M1H03A
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
RDER71H331K0M1H03A
Beschreibung:
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Mfr Murata Electronics
Capacitance 330 pF