RDH30072WS24
XP Power
Produkt-Nr.:
RDH30072WS24
Hersteller:
XP Power
Paket:
Half Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 300W
Auf Lager : 22
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 12.5A
Voltage - Input (Min) 43V
Package / Case Half Brick
Efficiency 89%
Mfr XP Power
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series RDH300 (300W)
Power (Watts) 300 W