RE012020BB20136BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
RE012020BB20136BJ1
Beschreibung:
CAP CER 200PF 2KV R85 NONSTND
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient R85
Product Status Active
Ratings -
Series RE
Package / Case Nonstandard, Tabbed
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 200 pF