Zuhause / DC DC Converters / REC3-053.3SRW/H2/A/SMD/CTRL
minImg
REC3-053.3SRW/H2/A/SMD/CTRL
Recom Power
Produkt-Nr.:
REC3-053.3SRW/H2/A/SMD/CTRL
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 900mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features Enable, Active Low
Series ECONOLINE REC3-SRW (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-SMD Module, 18 Leads
Efficiency 76%