REC30-2412DZ
Recom Power
Produkt-Nr.:
REC30-2412DZ
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A, 1.25A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active High
Series ECONOLINE REC30-Z (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 88.5%