Zuhause / DC DC Converters / REC3.5-0512DRW/R8/A/CTRL
minImg
REC3.5-0512DRW/R8/A/CTRL
Recom Power
Produkt-Nr.:
REC3.5-0512DRW/R8/A/CTRL
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 3.5W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Isolation 8 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 145mA, 145mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features Enable, Active Low
Series ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
Power (Watts) 3.5 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 82%