Zuhause / DC DC Converters / REC5-243.3SRWZ/H2/A/CTRL
minImg
REC5-243.3SRWZ/H2/A/CTRL
Recom Power
Produkt-Nr.:
REC5-243.3SRWZ/H2/A/CTRL
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active Low
Series ECONOLINE REC5 (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 76%