Zuhause / DC DC Converters / REC7.5-4815SRW/H1/A/M/CTRL
minImg
REC7.5-4815SRW/H1/A/M/CTRL
Recom Power
Produkt-Nr.:
REC7.5-4815SRW/H1/A/M/CTRL
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 8W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.41" H (32.0mm x 20.3mm x 10.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Power (Watts) 8 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 86%