REM1-243.3S
Recom Power
Produkt-Nr.:
REM1-243.3S
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 303mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series MEDLINE REM1 (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 76%