Zuhause / DC DC Converters / REM10-1212S/A/CTRL
minImg
REM10-1212S/A/CTRL
Recom Power
Produkt-Nr.:
REM10-1212S/A/CTRL
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 10W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 830mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active Low
Series MEDLINE REM10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 88%