REM6-483.3S/A
Recom Power
Produkt-Nr.:
REM6-483.3S/A
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 6W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.8A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series MEDLINE REM6 (6W)
Power (Watts) 6 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 82.5%