RER45F1R21RCSL
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RER45F1R21RCSL
Beschreibung:
RES CHAS MNT 1.21 OHM 1% 10W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.405" (10.29mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.21 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER45
Power (Watts) 10W
Failure Rate R (0.01%)