RER70F1911RC02
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RER70F1911RC02
Beschreibung:
RES CHAS MNT 1.91K OHM 1% 20W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.561" (14.25mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.91 kOhms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER70
Power (Watts) 20W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)