RFCS04021800BJTWS
Vishay Electro-Films
Produkt-Nr.:
RFCS04021800BJTWS
Beschreibung:
CAP SILICON 18PF 16V 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Breakdown 16 V
Product Status Obsolete
Series RFCS
Package / Case 0402 (1005 Metric)
ESL (Equivalent Series Inductance) -
Mfr Vishay Electro-Films
Capacitance 18 pF
Features -
Height 0.016" (0.41mm)