RGC1206FTD294K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RGC1206FTD294K
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 294K OHM 1% 1/4W 1206
Auf Lager : 9868
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 294 kOhms
Series RGC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W