RH050250R0FE02
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RH050250R0FE02
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 50W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.625" (15.87mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 250 Ohms
Series RH
Power (Watts) 50W