RH5RL42AA-T1-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
RH5RL42AA-T1-FE
Paket:
SOT-89-3
Beschreibung:
IC REG LINEAR 4.2V 65MA SOT89-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 65mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series Rx5RL
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.2V
Voltage Dropout (Max) 0.038V @ 1mA