RHA0252R000FE02
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RHA0252R000FE02
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
WIREWOUND CHASSIS MOUNT RESISTOR
Auf Lager : 76
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.561" (14.25mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 2 Ohms
Series RHA
Power (Watts) 25W