RHA0E821MCN1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
RHA0E821MCN1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V SMD
Auf Lager : 2000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Ratings -
Series FPCAP, RHA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 820 µF