RHC2512FT2R61
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RHC2512FT2R61
Paket:
2512
Beschreibung:
RES 2.61 OHM 1% 2W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 2.61 Ohms
Series RHC
Power (Watts) 2W