RHSQ92A154K2DGH01A
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
RHSQ92A154K2DGH01A
Beschreibung:
CAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.130" W (5.50mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient X9Q
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.15 µF