RK73B2ETTD153J
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RK73B2ETTD153J
Paket:
1210
Beschreibung:
RES 15K OHM 5% 1/2W 1210
Auf Lager : 6396
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 kOhms
Series RK73B
Power (Watts) 0.5W, 1/2W