RK73G1HTTC2402D
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RK73G1HTTC2402D
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 24K OHM 0.5% 1/20W 0201
Auf Lager : 8000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 24 kOhms
Series RK73G
Power (Watts) 0.05W, 1/20W