RL110-331K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL110-331K
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 330UH 930MA 520MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 930 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 520mOhm Max
Inductance 330 µH
Series RL110
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Frequency - Self Resonant 2.8MHz