RL110S-100M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL110S-100M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 3.9A 23 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Inductance 10 µH
Series RL110S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Frequency - Self Resonant 32MHz