RL262-152J-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL262-152J-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1.5MH 50MA 11 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 80 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11Ohm Max
Inductance 1.5 mH
Series RL262
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.8MHz