RL48-19/12/2
ebm-papst Inc.
Produkt-Nr.:
RL48-19/12/2
Hersteller:
ebm-papst Inc.
Beschreibung:
FAN BLOWER 75X27MM 12VDC WIRE
Auf Lager : 881
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 16.5 CFM (0.462m³/min)
Noise 51.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 8 ~ 13.5VDC
RPM 4400 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features Speed Sensor (Tach)
Width 27.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 75mm L x 75mm H
Weight 0.165 lb (74.84 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RL48
Power (Watts) 5 W