RL622-153K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL622-153K-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 15MH 40MA 37 OHM TH
Auf Lager : 1529
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 79.6 kHz
Q @ Freq 40 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 37Ohm Max
Inductance 15 mH
Series RL622
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 200kHz