RL822-102K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL822-102K-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 160MA 2.96 OHM TH
Auf Lager : 30
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 50 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.96Ohm Max
Inductance 1 mH
Series RL822
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.3MHz