RL822-561K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL822-561K-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 560UH 230MA 1.53OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.53Ohm Max
Inductance 560 µH
Series RL822
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.8MHz