RL875-221K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL875-221K-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 220UH 570MA 630MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 18 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 630mOhm Max
Inductance 220 µH
Series RL875
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder (Open)
Frequency - Self Resonant 5MHz