RL875-820K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL875-820K-RC
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 1A 240 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 82 µH
Frequency - Self Resonant 8MHz