RL875S-271K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL875S-271K-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 270UH 450MA 860MOHM TH
Auf Lager : 1001
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 860mOhm Max
Inductance 270 µH
Series RL875S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 4MHz