RL895-121K-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL895-121K-RC
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 820MA 220MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 25 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 820 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Inductance 120 µH
Series RL895
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder (Open)
Frequency - Self Resonant 3.8MHz