RL895-561K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RL895-561K
Beschreibung:
FIXED IND 560UH 400MA 1.01OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.01Ohm Max
Inductance 560 µH