RLB0608-151KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RLB0608-151KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 275MA 2.1 OHM TH
Auf Lager : 1276
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 275 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Inductance 150 µH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 4.4MHz