RLB0812-271KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
RLB0812-271KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 270UH 220MA 1.4 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 45 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.264" Dia (6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 270 µH
Series RLB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2.8MHz